بازی ديوار سریال تاریخی مجموعه تابستان

بازی: ديوار سریال تاریخی مجموعه تابستان کارگردان سامان مقدم اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی فسیل‌سازی در یک روز!

محققان روش‌های جدیدی را جهت شبیه‌سازی روند فسیل‌سازی تنها در یک روز توسعه دادند.

فسیل‌سازی در یک روز!

فسیل سازی در یک روز!

عبارات مهم : محققان

محققان روش های جدیدی را جهت شبیه سازی روند فسیل سازی تنها در یک روز توسعه دادند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس الرت، سیر تکاملی فسیل ها وقت زیادی را صرف می کند. البته باید توجه داشت که منظور از وقت زیاد، بدون هیچ گونه اغراقی میلیون ها سال است.

اما به تازگی گروهی از محققان در حال حاضر روش هایی را توسعه داده اند که ساختن فسیل های مناسب را تنها طی یک روز ممکن کرده است.

فسیل‌سازی در یک روز!

شاید نام فرآیند بلوغ مصنوعی را شنیده باشید. این فرآیند یک تکنیک است که جهت درک و استفاده از فرآیند فسیل سازی در مسیر درست جهت ایجاد فسیل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش، از فشار و درجه حرارت اوج جهت تولید فسیل هایی که تشکیل شدنشان هزاران سال طول می کشد، استفاده می شود.

محققان روش‌های جدیدی را جهت شبیه‌سازی روند فسیل‌سازی تنها در یک روز توسعه دادند.

این فرآیند کاملا شبیه فرآیند “دمای اوج با فشار بالا”(High-Pressure High Temperature) است که با استفاده از آنها دانشمندان الماس های مصنوعی را ایجاد می کنند.

در فرآیند بلوغ مصنوعی، یک قطعه از عنصر آلی تبدیل به یک فسیل می شود.

فسیل با تحمل مقدار زیاد فشار و گرما در رسوبات زمین به مدت وقت طولانی تشکیل می شود و گاهی اثرات کربن نیز بجا می گذارد.

فسیل‌سازی در یک روز!

به گفته “ایوان سایتا” متخصص فسیل شناسی، این فرآیند کاملا سازگار نیست، لیکن زمانی که او تلاش کرد پرهایی را به یک فسیل تبدیل کند، تنها چیزی که حاصل شد، یک لجن بد بو بود.

وی گفت: این ناسازگاری به وضوح نشان می دهد که این روند نیاز به کار زیاد و مطالعات بیشتری جهت دستیابی به کمال دارد.

محققان روش‌های جدیدی را جهت شبیه‌سازی روند فسیل‌سازی تنها در یک روز توسعه دادند.

با توجه به گفته های “سایتا”، آنچه که ما می فهمیم این است که فسیل ها صرفا نتیجه قطعی این فرایند نیستند، بلکه ترکیب مولکولی بافت های متفاوت است.

بنابراین “سایتا” با “تام کای”، متخصص بنیاد پیشرفت علمی، همکاری خود را شروع کرد تا راهی جهت اصلاح شبیه سازی فرآیند فسیل سازی با استفاده از نمونه های حیوانات و گیاه های امروزی بیایند.

فسیل‌سازی در یک روز!

آنها نمونه هایی مانند پرهای پرندگان، اندام مارمولک و برگ های درختان را به اندازه یک سکه درآوردند. این قرص ها در یک لوله فلزی مهر و موم شده است قرار گرفتند و سپس در یک فر در دمای 210 درجه سانتی گراد و تحت فشار psi3500 گذاشته شدند.

پس از یک دوره حدود 24 ساعته، این قرص ها بیرون آورده شدند. فسیل هایی که از این فرایند حاصل شد، بسیار باکیفیت و عالی بودند.

“سایتا” هیجان خود را اینگونه ابراز کرد و گفت: ما کاملا هیجان زده بودیم. ما بحث کردیم که چه کسی قرص ها را باز می کند تا نمونه ها را نشان دهد. آنها مانند فسیل های واقعی بودند. ردهایی از پوست وجود داشت و استخوان ها قهوه ای شده است بودند.

سپس این فسیل ها با دقت زیر میکروسکوپ بررسی شدند و نشان دادند که آنها هیچ گونه بافت یا پروتئین چربی ندارند و همچنین حضور ملانوزوم ها را کشف کردند.

این یافته ها بسیار خوشایند بود، لیکن فسیل های واقعی که به شکل طبیعی در طول وقت ساخته می شوند نیز دارای این شاخصه ها هستند.

این یافته ها و تحقیقات به طور بالقوه می تواند یک دارایی ارزشمند جهت محققان باشد و در نهایت به دانشمندان یاری کند تا رمز و راز فرگشت حیوانات را دریابند.

“سایتا” در وصف این مطالعه افزود: استفاده از رویکردی که ما جهت شبیه سازی فسیل به کار بردیم، ما را از انجام یک آزمایش به مدت هفتاد و یک میلیون سال معاف کرد. روش آزمایشی ما مثل تقلب است.

وی افزود: اگر ما از این روش جهت پیدا کردن بیومولکول هایی که می توانند تحت فشار و حرارت فسیل سازی دوام بیاورند، استفاده کنیم، آن وقت خواهیم دانست که باید در فسیل های واقعی چه چیزهایی را جستجو کنیم.

در حالیکه محققان بر این باورند که تیمشان نخستین تیمی نیست که فسیل را در یک آزمایشگاه شبیه سازی می کند، ولی قطعا نخستین گروهی هستند که به لطف روش های تازه توسعه یافته، به این سرعت به آن دست یافته اند.

این تیم در مورد یافته ها و امکاناتی که روش تازه آنها می تواند محقق کند، هیجان زده است.

“سایتا” می گوید: با ایده هایی که در حال حاضر داریم، می توانیم تحقیقاتی به ارزش 10 ساله را انجام دهیم. ما در واقع در حال ورود به یک دوران طلایی هستیم، لیکن هر لحظه به دنبال بیومولکول های فسیل ها بوده ایم تا آنچه را که در مورد زندگی گذشته به ما می گویند، دریابیم.

واژه های کلیدی: محققان | استفاده | اخبار علمی و آموزشی

فسیل‌سازی در یک روز!

فسیل‌سازی در یک روز!

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs