بازی ديوار سریال تاریخی مجموعه تابستان

بازی: ديوار سریال تاریخی مجموعه تابستان کارگردان سامان مقدم اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی سد زاینده‌رود تا آخر تیر ماه خشک می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: اگر مصرف آب به همین صورت ادامه پیدا کند تا آخر تیرماه ۱۳۹۷ آب سد زاینده رود خشک خواهد شد و دیگر راهی جهت تامین آب مص

سد زاینده‌رود تا آخر تیر ماه خشک می‌شود

سد زاینده رود تا آخر تیر ماه خشک می شود

عبارات مهم : همراه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: اگر مصرف آب به همین صورت ادامه پیدا کند تا آخر تیرماه ۱۳۹۷ آب سد زاینده رود خشک خواهد شد و دیگر راهی جهت تامین آب مصرفی اصفهان نخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، هاشم امینی امروز در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی با عنوان بررسی راهکارهای کم کردن حداکثری آب در بخش های مختلف، اظهار کرد: مسئله آب بسیار حادتر از آن چیزی است که بیان می شود. سد زاینده رود آب شرب ۶ میلیون نفر در استان اصفهان، یزد و کاشان و هم چنین آب کشاورزی چهارمحال و بختیاری و اصفهان و آب مورد نیاز صنعت اصفهان و درصد کمی از یزد را تامین می کند.

سد زاینده‌رود تا آخر تیر ماه خشک می‌شود

وی با بیان اینکه میزان بارش ها امسال به ۵۱۲ میلی متر رسیده در حالی که این آمار در سال گذشته هزار و ۲۰۰ میلی متر بود، افزود: آب شرب ۵۶ شهر و ۳۰۰ دِه از سد زاینده رود تامین می شود. چهار میلیون و ۷۰ هزار نفر در اصفهان و حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر همراه با کاشان و یزد تامین می شود، البته در اسفند و بهمن سال گذشته، ۱۲.۷ درصد صرفه جویی لحاظ شده است است.

مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان با یادآوری اینکه پیش از این چاه های فلمن سه هزار و ۲۰۰ لیتر آب داشت، در حالی که امسال خشک شده است هست، تصریح کرد: چاه های متفرقه نیز به شدت افت پیدا کرده اند. ۱۰۶ چاه از ۲۱۴ چاه متفرقه خشک شده است هست. تنها حدود ۷۵۰ لیتر آب از ۷۰ چاهی که حفر خواهد شد، می توان دریافت کرد. جهت این بحران حتی باید برشی از آب فضای سبز را قطع و به بخش شرب تخصیص داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: اگر مصرف آب به همین صورت ادامه پیدا کند تا آخر تیرماه ۱۳۹۷ آب سد زاینده رود خشک خواهد شد و دیگر راهی جهت تامین آب مص

وی با بیان اینکه ۲.۹ مترمکعب آب چاه جهت جمعیت چهار میلیون و ۷۰ هزار نفری استان اصفهان آب موجود هست، اظهار کرد: نیاز آبی یزد ۴.۷ متر مکعب است در حالی که این استان ۳.۵ متر مکعب آب زیر زمیبنی دارد، هم چنین اصفهان با ۲.۹ متر مکعب آب زیر زمینی دارد و ۱۴.۵ متر مکعب نیاز آبی دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید از برداشت های مجاز و غیر مجاز بالادست جلوگیری شود، گفت: زمانی که رودخانه خشک شود، سناریو خط انتقال آب به یزد معنی و مفهومی پیدا نمی کند.

امینی با تاکید بر اینکه همه اقشار جامعه باید صرفه جویی را وظیفه خود بدانند لیکن غفلت، خیانت دنیوی و اخروی هست، اظهار کرد: دانش آموزان، دانشگاهیان، ائمه نماز جمعه و همه باید همراه حاکمیت باشند، لیکن همه در یک کشتی هستیم و باید در این واقعیت ورود پیدا کرده و تدبیر کنیم.

سد زاینده‌رود تا آخر تیر ماه خشک می‌شود

وی با بیان اینکه ساختن فرهنگ موضوعی است که انجام پذیری و نتیجه یافتن آن نیازمند مدت زیادی هست، ولی در مواقع بحران باید همه همکاری داشته باشند، تاکید کرد: بحران آب از زلزله بدتر هست. در این راستا بسته تشویقی در دست اجرا خواهد بود. ۸۵ درصد مردم الگوی مصرف را رعایت می کنند، ولی اکنون صحبت از الگوی مصرف نیست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ادامه داد: راه اندازی شیرآلات کاهنده می تواند حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد کم کردن مصرف را به همراه داشته باشد و متقاضیان باید اعلام حضور کنند هم چنین تمام فرهنگیان و روحانیون باید مروج مصرف درست آب شوند تا تابستان امسال را پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: اگر مصرف آب به همین صورت ادامه پیدا کند تا آخر تیرماه ۱۳۹۷ آب سد زاینده رود خشک خواهد شد و دیگر راهی جهت تامین آب مص

وی افزود: برنامه های فرهنگی گوناگون از جمله تولید برنامه تلویزیونی جاری حیات و هم چنین برنامه های آموزشی در مدارس جهت روش های درست مصرف آب برگزار و ساخته شده است هست، ولی متاسفانه هیچ یک موثر نبوده اند.

امینی گفت: از اردیبهشت ماه فشار شبکه آب کم کردن پیدا می کند و در این صورت منزل هایی که در طبقات اوج هستند باید تانک و پمپ قانونی داشته باشند تا بتوانند آب را به منزل های خود برسانند، هم چنین باید مردم را به این باور برسانیم که نقش خود را ایفا کنند.

سد زاینده‌رود تا آخر تیر ماه خشک می‌شود

وی با اشاره به اینکه استان اصفهان در حوزه کم کردن پرت، استان نخست در کشور هست، اظهار کرد: دو سال است که آب مساجد و حسنیه ها مجانی شده است و بعد از آن مصرف آنها به شدت زیاد کردن یافته هست، البته با کارها فرهنگی و درست می توان ۳۰ تا ۴۰ درصد مصرف را کم کردن داد ولی به دنبال آن هستیم تا فضای کنونی جامعه را عوض کردن داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر اینکه آب، موضوعی همگانی است و باید همه دستگاه ها اعم از بهداشتی، امنیتی و خدماتی در آن ورود کنند تا این دوره سخت را پشت سر بگذاریم، تصریح کرد: اگر مصرف آب به همین صورت ادامه پیدا کند تا آخر تیرماه ۹۷ آب سد خشک خواهد شد و راهی جهت تامین آب مصرفی اصفهان نخواهیم داشت.

واژه های کلیدی: همراه | میلیون | اصفهان | زاینده رود | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs